Promy i rejsy między Finlandią a Szwecją

Z Finlandii do Szwecji istnieje wiele opcji promowych. Te dwa kraje są dobrze skomunikowane na Morzu Bałtyckim. Ruch na ogół płynie z Helsinek i Turku w kierunku Sztokholmu, a promy na krótko zatrzymują się na Wyspach Alandzkich, autonomicznej prowincji archipelagu Finlandii. Istnieje również połączenie przez Zatokę Botnicką, łączące Vaasa w Finlandii z Umeå w Szwecji. Firmy obsługujące te trasy to Viking Line, Tallink-Silja, Eckerölinjen, Wasaline i Finnlines. Promy na tej trasie, podobnie jak na większości Bałtyku, w rzeczywistości bardziej przypominają statki wycieczkowe.

Główne trasy promowe między Finlandią po prawej, a Szwecją po lewej. Ten region Morza Bałtyckiego jest często podróżowany.
Główne trasy promowe między Finlandią po prawej, a Szwecją po lewej. Ten region Morza Bałtyckiego jest często podróżowany.

Fakty + liczby

Aktywne trasy promowe 5+ (Zobacz poniżej)
Główni operatorzy promowi 4 - Viking Line, Tallink Silja, Eckerö Linjen, Wasaline (Zobacz poniżej)
Przeprawy dziennie 15+

Trasy promowe

Trasa Notatka
Helsinki do Sztokholmu przez Wyspy Alandzkie Dwa promy dziennie w każdym kierunku kursują między Helsinkami a Sztokholmem, obsługiwane przez Tallink-Silja i Viking Line. Każdy zatrzymuje się na Wyspach Alandzkich na kilka minut w środku nocy, a wieczorem wyrusza z Helsinek i przybywa do Sztokholmu następnego ranka.
Turku do Sztokholmu przez Wyspy Alandzkie Kilka promów dziennie łączy Turku ze Sztokholmem przez Wyspy Alandzkie. Ta trasa jest obsługiwana przez Viking Line i Tallink-Silja, a z Naantali (bardzo blisko Turku) przez Finnlines.
Vaasa do Umeå Najdalej na północ wysunięty prom na świecie jest obsługiwany przez Wasaline, łączący Vaasa w Finlandii z Umeå w Szwecji, przez Zatokę Botnicką.
Eckerö do/z Grisslehamn Obsługiwany przez Eckerölinjen, jego jedyna trasa
Långnäs/Mariehamn do/ze Sztokholmu Więksi i częstsi operatorzy promowi z doku Åland w portach Långnäs i Mariehamn. Możesz złapać promy z tych portów do wielu punktów w pobliżu Sztokholmu, w tym: Kapellskär, Stadsgården i Värtahamnen.
Promy do/z Szwecji i Finlandii kontynentalnej odpływają z portów Mariehamn, Eckerö i Långnäs. Zwróć uwagę, że promy śródlądowe nie są pokazane.
Promy do/z Szwecji i Finlandii kontynentalnej odpływają z portów Mariehamn, Eckerö i Långnäs. Zwróć uwagę, że promy śródlądowe nie są pokazane.
Wypłynięcie ze Sztokholmu na promie.
Wypłynięcie ze Sztokholmu na promie.

Operatorzy promowi

Między Finlandią a Szwecją znajdziesz większych operatorów promowych z dużymi statkami. Łodzie kursujące między Helsinkami a Sztokholmem oraz Turku i Sztokholmem należą do największych statków pasażerskich na Morzu Bałtyckim. Liderami w tej dziedzinie są Viking Line i Tallink Silja, jednak inni operatorzy – Wasaline, Eckerölinjen i Finnlines – również mają swoje zalety.


Inne bałtyckie trasy promowe


Znajdowanie biletów promowych

Trasy wymienione na tej stronie można rezerwować bezpośrednio z FerryScan! Pomożemy Ci na każdym etapie procesu rezerwacji.

Wyszukaj wycieczki tutaj
Logo skanowania promu
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej