Promy i rejsy między Finlandią a Estonią

Wiele promów przepływa przez Morze Bałtyckie między Finlandią a Estonią, co czyni go jednym z najbardziej ruchliwych odcinków morza na świecie. Główna trasa, łącząca Helsinki z Tallinem, jest jedną z największych na Morzu Bałtyckim, a na pewno największą między tymi dwoma krajami. Możliwe jest również przejście między Tallinem a Mariehamn (Wyspy Alandzkie). Obecnie trzech operatorów promowych przeprawia się między Finlandią i Estonią, z których każdy oferuje pasażerowi coś innego.

Główne trasy promowe między Finlandią (powyżej) a Estonią (poniżej). Ten obszar Morza Bałtyckiego jest jednym z najbardziej ruchliwych na świecie, z licznymi pasażerskimi promami łączącymi obie stolice.
Główne trasy promowe między Finlandią (powyżej) a Estonią (poniżej). Ten obszar Morza Bałtyckiego jest jednym z najbardziej ruchliwych na świecie, z licznymi pasażerskimi promami łączącymi obie stolice.

Fakty + liczby

Aktywne trasy promowe 2 (patrz poniżej)
Główni operatorzy promowi 3 - Viking Line, Tallink Silja, Eckerö Line (Zobacz poniżej)
Przeprawy dziennie 20+

Trasy promowe

Zdecydowanie najpopularniejsza trasa z Finlandii do Estonii łączy stolice, Helsinki i Tallin. Zwykle wygodniej jest skorzystać z promu niż latać między Finlandią a Estonią, a do wyboru jest wiele opcji.

Trasa Notatka
Mariehamn i Långnäs do Tallina Tallinn jest połączony z Wyspami Alandzkimi w Finlandii promami do Sztokholmu. Promy do Sztokholmu zatrzymują się na Wyspach Alandzkich przed kontynuowaniem podróży do Sztokholmu. Jeśli prom zatrzymuje się w ciągu dnia, będzie w Mariehamn, w przeciwnym razie Långnäs jest używany wieczorem. Promy te są rzadko obsługiwane przez Tallink-Silja i Viking Line, w zależności od pory roku.
Helsinki do Tallin Najpopularniejsza trasa promowa na Morzu Bałtyckim, z prawie godzinnymi odjazdami w okresie letnim. Obsługiwane przez Viking Line, Tallink-Silja i Eckerö Line.
Z Helsinek (Vuosaari) do Tallina (Muuga) – tylko cargo Jeśli podróżujesz samochodem, możesz podróżować z oddzielnych portów towarowych w Helsinkach i Tallinie, co pozwala kierowcom omijać centra miast. Te promy towarowe są obsługiwane przez Tallink-Silja i Eckerö Line (sprzedawane jako Finbo Cargo).
Hanko do PaldiskiWycofane Wcześniej obsługiwany przez DFDS Seaways dla ruchu towarowego, ale przerwany od 2022 roku.
Patrząc na centrum Tallina z największego portu pasażerskiego.
Patrząc na centrum Tallina z największego portu pasażerskiego.

Operatorzy promowi

Istnieje dość duże zróżnicowanie operatorów promowych między Finlandią a Estonią. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dla pasażerów pieszych, Eckerö Line, Viking Line i Tallink Silja są odpowiednie, z dużymi nowoczesnymi statkami. Z naszego doświadczenia wynika, że Eckerö Line ma zazwyczaj najtańsze taryfy dzień lub dzień przed, chociaż można znaleźć oferty u dowolnego operatora. Jeśli często podróżujesz między Finlandią a Estonią, możesz zostać członkiem klubu lojalnościowego każdego operatora i często otrzymywać absurdalnie tanie bilety (np. 1 euro w obie strony).

Dla kierowców cargo i osób podróżujących z pojazdami przejście DFDS między Hanko i Paldiski może być preferowane, ponieważ są to raczej małe miasta i mniej zatłoczone i ruch turystyczny. Również z Helsinek Vuosaari, Tallink-Silja i Eckerö Line (Finbo Cargo) oferują prom towarowy do portu Muuga w Tallinie. Porty te znajdują się poza centrum miasta i są łatwiej dostępne niż porty centralne.


Inne bałtyckie trasy promowe


Znajdowanie biletów promowych

Trasy wymienione na tej stronie można rezerwować bezpośrednio z FerryScan! Pomożemy Ci na każdym etapie procesu rezerwacji.

Wyszukaj wycieczki tutaj
Logo skanowania promu
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej