Promy i rejsy między Danią a Szwecją

Obecnie istnieją cztery regularne połączenia promowe pomiędzy portami w Danii i Szwecji. Ze względu na most Øresund ruch promowy między Danią a Szwecją jest generalnie mniejszy w porównaniu z innymi krajami Morza Bałtyckiego. Jeśli jedziesz do/z północnej Danii, prom między Frederikshavn a Göteborgiem może zaoszczędzić dużo czasu. Najpopularniejszą trasą jest trasa pomiędzy Helsingør (Dania) a Helsingborg (Szwecja), która obejmuje krótką, 20-minutową przeprawę przez 5 km (3 mile) cieśniny. Pozostałe trasy obejmują Frederikshavn i Göteborg, Grenaa i Halmstad oraz Bornholm i Ystad. Popularnymi operatorami promowymi są Stena Line, Bornholmslinjen i Øresundslinjen.

Mapa pokazująca aktualne połączenia promowe pomiędzy Danią i Szwecją
Mapa pokazująca aktualne połączenia promowe pomiędzy Danią i Szwecją

Fakty + liczby

Aktywne trasy promowe 4 - Patrz poniżej
Główni operatorzy promowi Stena Line, Bornholmslinjen, Øresundslinjen
Przeprawy dziennie 10+

Trasy promowe

Trasa Notatka Informacje o rezerwacji
Grenaa – Halmstad Popularne miejsce na pokładzie promów Stena Line, gdzie zazwyczaj wymagany jest pojazd do podróży. Zwykle kursują dwa promy dziennie w każdym kierunku, a podróż trwa od czterech do pięciu godzin.
Frederikshavn – Göteborg Szybka (3 godziny 30 minut) trasa promowa pomiędzy dwoma krajami ze Stena Line, wymagająca również pojazdu (niedopuszczalna jest podróż piesza). Zwykle kursują co najmniej trzy promy dziennie w każdym kierunku, a w miesiącach letnich jest ich więcej.
Bornholm – Ystad Bornholmslinjen transportuje pomiędzy Bornholmem a Ystad w 1 godzinę i 20 minut. Liczba wypłynięć promów dziennie wynosi zazwyczaj cztery, od rana do wieczora.
Helsingør - Helsingborg Lokalny, całodobowy transport pomiędzy miastami o tej samej nazwie w Danii i Szwecji w zaledwie 20 minut. Jest mnóstwo biletów. Obejmuje również transport towarowy. Operatorem jest Øresundslinjen, część tej samej firmy co Bornholmslinjen.

Operatorzy promowi

Operatorzy promowi obsługujący połączenia między Danią a Szwecją mają bardzo duży rozmiar i zakres. Stena Line to największy operator, posiadający najwięcej tras i największe statki. Bornholmslinjen to mniejszy operator obsługujący jedną trasę między Bornholmem a Ystad. Øresundslinjen obsługuje krótkie, 20-minutowe połączenie pomiędzy Helsingør i Helsingborg.

Często zadawane pytania

Ile promów kursuje między Danią a Szwecją?

Obecnie istnieją cztery regularne połączenia promowe pomiędzy Danią a Szwecją, przy czym najpopularniejszą trasą jest trasa pomiędzy Helsingør i Helsingborg.

Jakie są połączenia promowe pomiędzy Danią i Szwecją?

Trasy promowe między Danią a Szwecją obejmują Helsingør i Helsingborg, Frederikshavn i Göteborg, Grenaa i Halmstad oraz Bornholm i Ystad.

Jacy operatorzy promowi kursują między Danią i Szwecją?

Obecni operatorzy promowi między Danią a Szwecją to Stena Line, Bornholmslinjen i Øresundslinjen.


Inne bałtyckie trasy promowe


Znajdowanie biletów promowych

Trasy wymienione na tej stronie można rezerwować bezpośrednio z FerryScan! Pomożemy Ci na każdym etapie procesu rezerwacji.

Wyszukaj wycieczki tutaj
Logo skanowania promu
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej