Promy i rejsy między Szwecją a Estonią

Z okolic Sztokholmu regularnie kursują promy pasażerskie i towarowe do estońskich portów Tallin i Paldiski. Promy ze Sztokholmu odpływają z centrum miasta, a także z pobliskiego portu Kapellskär. Kapellskär leży około 90 km na północ od samego Sztokholmu. Wszystkie promy z Paldiski wymagają pojazdu (rower również jest uważany za pojazd). Dla pasażerów bez pojazdu istnieje opcja obsługiwana przez Tallink-Silja bezpośrednio z centrum Sztokholmu do Tallina. Inni operatorzy promowi oferują połączenia ze Sztokholmu do Tallina sezonowo (np. Viking Line), choć obecnie jedyną opcją jest Tallink-Silja.

Istnieje wiele tras z Tallina i Paldiski do rejonu Sztokholmu w Szwecji.
Istnieje wiele tras z Tallina i Paldiski do rejonu Sztokholmu w Szwecji.

Fakty + liczby

Aktywne trasy promowe 2 — patrz poniżej
Główni operatorzy promowi 3 - DFDS Seaways, Viking Line, Tallink Silja (Zobacz poniżej)
Przeprawy dziennie 3

Trasy promowe

Trasa Notatka Informacje o rezerwacji
Kapellskär do Paldiski Obsługiwany przez DFDS i Tallink-Silja dla ciężarówek towarowych i pasażerów z pojazdami. Ta trasa promowa jest wygodna dla osób podróżujących pojazdami, ponieważ miasta Paldiski i Kapellskär znajdują się daleko poza Tallinem i Sztokholmem.
Sztokholm do Tallin Obsługiwane przez cały rok przez Tallink-Silja i od czasu do czasu przez Viking Line, również w zależności od zapotrzebowania sezonowego. Promy ze Sztokholmu do Tallina zazwyczaj zatrzymują się na krótko na Wyspach Alandzkich. W chwili pisania tego kursu prom kursuje co drugi dzień, choć w okresie letnim częstotliwość jest zwykle codziennie.

Operatorzy promowi

Przekonasz się, że opcje promowe z Tallina i Sztokholmu będą najwygodniejsze z punktu widzenia pasażera. Jednakże w zależności od tego, czego szukasz (np. kierowców ciężarówek), preferowane mogą być proste promy cargo odpływające z Paldiski i Kapellskär.

Często zadawane pytania

Ile promów kursuje między Szwecją a Estonią?

Istnieją dwie główne trasy między Szwecją a Estonią: ze Sztokholmu do Tallina oraz z Kapellskär do Paldiski. Zarówno Kapellskär, jak i Paldiski znajdują się bardzo blisko stolic Sztokholmu i Tallina.

Czy jest prom ze Sztokholmu do Tallina?

Obecnie istnieje jeden prom bezpośrednio ze Sztokholmu do Tallina, obsługiwany przez Tallink-Silja. Inni operatorzy, tacy jak Viking Line, od czasu do czasu oferują tę trasę.

Którzy operatorzy promowi kursują z Estonii do Szwecji?

Z Estonii do Szwecji kursują obecnie trzej operatorzy promowi: DFDS, Viking Line i Tallink-Silja. Należy pamiętać, że operatorzy zmieniają się w zależności od pory roku i zapotrzebowania.


Inne bałtyckie trasy promowe


Znajdowanie biletów promowych

Trasy wymienione na tej stronie można rezerwować bezpośrednio z FerryScan! Pomożemy Ci na każdym etapie procesu rezerwacji.

Wyszukaj wycieczki tutaj
Logo skanowania promu
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej