Promy i Rejsy Między Szwecją a Polską

Istnieje wiele promów pasażerskich i towarowych łączących Polskę ze Szwecją. Przeprawa promem pomiędzy Polską a Szwecją jest znacznie szybsza niż drogą lądową przez Danię. Ważnymi portami promowymi w Polsce są Gdańsk, Gdynia i Świnoujście. W Szwecji promy kursują do Polski z portów Trelleborg, Ystad, Karlskrona, Nynäshamn (Sztokholm) i Malmö. Należy pamiętać, że niektóre promy pomiędzy Polską a Szwecją przeznaczone są wyłącznie dla pasażerów podróżujących pojazdami.

Szwecja jest dobrze skomunikowana z Polską promami, z trasami łączącymi główne szwedzkie i polskie porty.
Szwecja jest dobrze skomunikowana z Polską promami, z trasami łączącymi główne szwedzkie i polskie porty.

Fakty + liczby

Aktywne trasy promowe 4+ (patrz poniżej)
Główni operatorzy promowi 5 - Polferries, Unity Line, TT-Line, Stena Line, Finnlines (Zobacz poniżej)
Przeprawy dziennie 16+

Trasy promowe

Trasa Notatka
Z Ystad do Świnoujścia Obsługiwane przez Unity Line i Polferries z wieloma odlotami w każdym kierunku każdego dnia. Opłacalna alternatywa dla dotarcia do Niemiec ze Szwecji, gdyż Świnoujście leży na granicy z Niemcami.
Malmö do Świnoujścia Nowa trasa promowa od 2024 r., obsługiwana przez Finnlines z 1-2 promami dziennie w każdym kierunku.
Nynäshamn (Sztokholm) do Gdańsk Obsługiwana przez Polferries to jedyna trasa łącząca Polskę z rejonem Sztokholmu. Nynäshamn to zaledwie 50 km na południe od Sztokholmu.
Trelleborg do Świnoujście TT-Line łączy Trelleborg ze Świnoujściem z wieloma odlotami każdego dnia. Całkowity czas przeprawy to 6-7 godzin.
Z Karlskrony do Gdyni Stena Line łączy Karlskronę z Gdynią i większym regionem Trójmiasta w Polsce. Każdego dnia oferowane są 2-3 wyjazdy z opcją noclegu.

Operatorzy promowi

Promy pomiędzy Polską a Szwecją oferuje minimum pięciu operatorów promowych. Obecni operatorzy promowi między Szwecją a Polską to Unity Line, Polferries, TT-Line, Stena Line i Finnlines. Polscy operatorzy promowi (Unity Line i Polferries) mają silną pozycję na rynku, ale w ofercie są też inni. Jeśli chodzi o warunki na pokładzie, znajdziesz duży wybór w zależności od trasy i oferowanego statku. Między Szwecją a Europą kontynentalną odbywa się duży ruch towarowy, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na kierowców ciężarówek i klientów cargo.


Inne bałtyckie trasy promowe


Znajdowanie biletów promowych

Trasy wymienione na tej stronie można rezerwować bezpośrednio z FerryScan! Pomożemy Ci na każdym etapie procesu rezerwacji.

Wyszukaj wycieczki tutaj
Logo skanowania promu
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej