Promy i Rejsy Między Niemcami a Szwecją

Niemcy i Szwecja są dobrze skomunikowane promami pasażerskimi i towarowymi. Istnieją co najmniej cztery regularne połączenia promowe łączące Niemcy i Szwecję. Z Niemiec odpływają promy z Kilonii, Lubeki (Travemünde) i Rostocku. W Szwecji promy wypływają z Göteborga, Malmö i Trelleborga. Przeprawa promem z Niemiec do Szwecji może być szybszym i wygodniejszym sposobem niż przejazd przez Danię. Wiele promów oferuje rejsy nocne, dzięki czemu jest to niezwykle wygodne.

Wiele promów łączy północne Niemcy z południową Szwecją.
Wiele promów łączy północne Niemcy z południową Szwecją.

Fakty + liczby

Aktywne trasy promowe 4+ (patrz poniżej)
Główni operatorzy promowi 3 - Stena Line, Finnlines, TT-Line (Zobacz poniżej)
Przeprawy dziennie 16+

Trasy promowe

Trasa Notatka
Rostock do Trelleborg Jedna z najpopularniejszych tras między Niemcami a Szwecją. Pomiędzy Stena Line i TT-Line jest wiele odjazdów w ciągu dnia i nocy.
Kilonia do Göteborg Niszowa trasa łącząca Kilonię z drugim co do wielkości miastem Szwecji. Stena Line obsługuje tę trasę z codziennym nocnym promem. W godzinach szczytu do trasy można dodać drugi prom, dający dwa rejsy dziennie w każdą stronę.
Lubeka/Travemünde do Malmö Finnlines łączy Lubekę (port Travemünde) z Malmö z 2-3 odlotami dziennie w każdym kierunku. Trasa ta jest bardzo skoncentrowana na kierowcach cargo i ciężarowych, choć mile widziani są również zwykli pasażerowie. Malmö znajduje się tuż po drugiej stronie mostu nad Sundem z Kopenhagi.
Lubeka/Travemünde do Trelleborg Obsługiwany przez TT-Line z wieloma codziennymi odlotami.

Operatorzy promowi

Głównymi operatorami promowymi między Niemcami a Szwecją są Stena Line, Finnlines i TT-Line. Wrażenia na pokładzie mogą się znacznie różnić w zależności od konkretnej trasy, pory roku i statku. Generalnie połączenia promowe pomiędzy Finlandią a Szwecją są bardziej utylitarne w porównaniu do innych tras na Morzu Bałtyckim.


Inne bałtyckie trasy promowe


Znajdowanie biletów promowych

Trasy wymienione na tej stronie można rezerwować bezpośrednio z FerryScan! Pomożemy Ci na każdym etapie procesu rezerwacji.

Wyszukaj wycieczki tutaj
Logo skanowania promu
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej