Nieoznakowany port Morza Bałtyckiego

Lista Pasażerskich Portów Promowych na Morzu Bałtyckim

Na Morzu Bałtyckim istnieje ponad 50 pasażerskich terminali promowych i portów, w których regularnie kursuje pasażerski ruch promowy. Niektóre porty mają jeden terminal pasażerski, a inne wiele terminali w tym samym porcie (np. Tallinn, Helsinki). Poniższa lista zawiera większość - jeśli nie wszystkie - odpowiednich portów pasażerskich na całym Morzu Bałtyckim.

Ostatnia aktualizacja 2024-04-17


Aby uzyskać więcej informacji, wybierz każde miasto, miejscowość lub port

Dania

Dania leży nad Morzem Bałtyckim i Morzem Północnym. Po stronie bałtyckiej istnieje duży ruch promowy między Démarkiem a Niemcami, Szwecją i (w ograniczonym zakresie) do Polski.


Estonia

Estonia ma bogaty przemysł promowy ze względu na wiele wysp na kontynencie i wokół niego. Największe porty pasażerskie znajdują się w Tallinie, skąd jest duży ruch samochodowy i pasażerski do Helsinek. Inne porty promowe dla pasażerów znajdują się w Paldiski, Hiiumaa, Saaremaa i Lake Peipus.


Finlandia

Finlandia ma wiele pasażerskich portów promowych w Helsinkach, Turku, Wyspach Alandzkich, Hanko i Vaasa. Helsinki i Wyspy Alandzkie mają duży ruch promów wycieczkowych i zawierają mylącą liczbę portów i terminali. Turku ma tylko dwa porty pasażerskie, a Vaasa i Hanko tylko jeden.


Niemcy

Ze swoją północną granicą Morza Bałtyckiego Niemcy mają bogatą historię morską. Z Kilonii, Lubeki / Travemune i innych miejsc odpływa wiele promów pasażerskich do miejsc w Danii, Szwecji, Polsce, a nawet Finlandii.


Łotwa

Ze względu na swoje rozmiary Łotwa jest dobrze połączona promami po Morzu Bałtyckim. Na Łotwie znajdują się trzy główne porty promowe - Ventspils, Ryga (stolica) i Liepāja.


Litwa

Litwa ma ograniczoną branżę promową, od czasu do czasu odpływają promy z głównego miasta portowego Kłajpedy.


Norwegia

Chociaż technicznie rzecz biorąc nie na Morzu Bałtyckim, istnieje kilka tras promowych rozpoczynających się na Morzu Bałtyckim i kończących się w Norwegii, na przykład z Kopenhagi do Oslo i Frederikshavn do Oslo. Norwegia ma dobrze rozwiniętą sieć rejsów wycieczkowych i promów, choć niewiele z nich przekracza granice międzynarodowe.


Polska

Polska posiada czynne porty promowe w Gdyni, Gdańsku i Świnoujściu z promami do Niemiec, Szwecji i Danii.


Rosja

Rosja ma dwa porty na Morzu Bałtyckim z regularnym ruchem promowym. Sankt Petersburg - Morskoy i Kaliningrad. Sankt Petersburg ma regularne połączenia promowe do Helsinek i czasami do Tallina z St. Peter Line, a latem „specjalne” (raz lub dwa razy w roku) rejsy innych dużych operatorów na Morzu Bałtyckim.


Szwecja

Szwecja ma dość morską obecność, z wieloma przystaniami promów pasażerskich rozsianych po całym kraju. Sztokholm ma ogromną branżę promów pasażerskich, a statki odpływają we wszystkich kierunkach Morza Bałtyckiego. Malmö i inne lokalizacje w południowej Szwecji również mają duży ruch promowy do Niemiec, Danii i Polski.


Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej