Nowa trasa Stena Line z Hanko do Nynäshamn (Sztokholm)

Ostatnia aktualizacja


Translation missing: pl.img_alt

Na początku 2022 roku Stena Line uruchomiła nową trasę między Hanko w Finlandii a Nynäshamn w Szwecji. Trasa łączy regiony stołeczne obu krajów wraz z portami, które nie są tak ruchliwe jak w Sztokholmie i Helsinkach, co czyni ją wygodniejszą dla kierowców.

Aby zarezerwować trasę Hanko-Nynäshamn, wymagany jest pojazd (lub motocykl). Trasa zaczyna się od codziennych odjazdów w godzinach wieczornych, ale jeśli otrzymamy pozytywne opinie, jesteśmy pewni, że Stena Line doda więcej odjazdów. Ponieważ ta trasa koncentruje się na ładunkach, zalecamy przyjrzenie się trasom Turku-Sztokholm i Helsinki-Sztokholm, jeśli są Państwo zainteresowani bardziej interesującymi doświadczeniami dla pasażerów.

Szczegóły podróży

Od jesieni 2023 roku połączenie między Hanko a Nynäshamn obsługują dwa statki: Urd i Stena Gothica. Istnieje jeden nocny odjazd w każdym kierunku. Podróż to wygodne 12-13 godzin, w większości przemierzając fiński archipelag.

Długość podróży 12 godzin
Częstotliwość podróży Raz dziennie (przejazd nocny)
Operator promu Stena Line
Statki Urd i Stena Gothica
M/S Urd - jeden z promów na trasie z Nynäshamn do Hanko
M/S Urd - jeden z promów na trasie z Nynäshamn do Hanko

O Hanko

Hankö znajduje się około 120 km na zachód od Helsinek i 150 km na wschód od Turku. Hanko leży na najbardziej wysuniętym na południe krańcu Finlandii. Hanko jest małym miastem i jest preferowane do operacji towarowych, ponieważ wszystkie inne promy do Finlandii ze Szwecji płyną do Turku lub Helsinek, które są dużymi miastami o dużym natężeniu ruchu.

O Nynäshamn

Nynäshamn to duży port położony 55 km na południe od Sztokholmu. Z Nynäshamn łatwo dostać się do południowej Szwecji, Kopenhagi, Göteborga, Oslo itp. Nynäshamn ma połączenia promowe z Łotwą, Polską i Gotlandią.

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej