Promy i rejsy między Łotwą a Szwecją

Pomimo bogatej historii morskiej, obecnie istnieje tylko jeden prom łączący Łotwę ze Szwecją. Z Ventspils na Łotwie odpływają 2-3 razy dziennie promy do Nynäshamn w Szwecji. Windawa leży około 170 km (100 mil) na zachód od stolicy Łotwy, Rygi. W Szwecji Nynäshamn znajduje się bezpośrednio na południe od Sztokholmu, około 50 km. Prom kursuje 2-3 razy dziennie, zawsze dostępny jest nocny odjazd. Jeśli podróżujesz między Łotwą a Szwecją samochodem lub pieszo, ten prom jest prawdopodobnie jedyną możliwością.

Mapa pokazująca aktualne promy między Łotwą a Szwecją
Mapa pokazująca aktualne promy między Łotwą a Szwecją

Alternatywne trasy promowe

Od 2024 r. jedyną inną możliwością dotarcia samochodem z Łotwy do Szwecji będzie podróż przez Kłajpedię na Litwie do Karlshamn w Szwecji lub przejazd do Tallina lub Paldiski (Estonia) i stamtąd do Sztokholmu. Promy między stolicą Łotwy Rygą a Sztokholmem odbywały się w przeszłości, ale obecnie ich nie ma.

Fakty + liczby

Aktywne trasy promowe 1 (patrz poniżej)
Główni operatorzy promowi 1 - Stena Line (Zobacz poniżej)
Przeprawy dziennie 1-2 przeprawy dziennie w każdym kierunku

Trasy promowe

Trasa Notatka
Ventspils do Nynäshamn (niedaleko Sztokholmu) Jedyne obecne połączenie promowe pomiędzy Łotwą a Szwecją. Obsługiwane przez Stena Line z 2-3 odlotami dziennie w każdym kierunku, w zależności od sezonu. Nynäshamn położone jest około 50 km na południe od Sztokholmu.

Operatorzy promowi

Stena Line jest jedynym operatorem promów z Łotwy. Stena Line to duża firma promowa z ogromną różnorodnością statków i doświadczeń na pokładzie. Nie będziesz mieć tylu atrakcji na pokładzie, jak operatorzy promów z Finlandii i Estonii, ale nadal będzie to odpowiednie.


Inne bałtyckie trasy promowe


Znajdowanie biletów promowych

Trasy wymienione na tej stronie można rezerwować bezpośrednio z FerryScan! Pomożemy Ci na każdym etapie procesu rezerwacji.

Wyszukaj wycieczki tutaj
Logo skanowania promu
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej