Viking Line ferry approaching Åland islands.

Lista operatorów promowych na Morzu Bałtyckim

Na Morzu Bałtyckim jest co najmniej 10 operatorów promowych oferujących transport pasażerski i samochodowy. Na Morzu Bałtyckim istnieje wiele tras i wielu operatorów je obsługuje. Wyjątkowym aspektem Morza Bałtyckiego jest to, że najmniejsi operatorzy mogą konkurować z największymi na niektórych trasach.

Zobacz także nasz wcześniejszy wpis na blogu na ten temat

Ostatnia aktualizacja 2020-04-15

DFDS Seaways


DFDS Seaways jest częścią DFDS, ogromnej firmy spedycyjnej i logistycznej z siedzibą w Danii. DFDS Seaways obsługuje wiele promów pasażerskich i towarowych na całym Bałtyku, Morzu Północnym i Kanale La Manche.

Logo DFDS Seaways

Czytaj więcej

Eckerö Line


Eckerö Line (nie mylić z Eckerölinjen) to firma promowa z siedzibą w Helsinkach, która oferuje jeden prom, M/S Finlandia, między Helsinkami a Tallinem. Pomimo stosunkowo niewielkich rozmiarów linii Eckerö, nadal pozostaje ona spójnym i niedrogim połączeniem między Helsinkami a Tallinem. Eckerö Line obsługuje również Finbo Cargo, prom towarowy (lub pasażerski z pojazdami) między portem Helsinki (Vuosaari) a portem Tallin (Muuga).

Logo Eckerö Line

Czytaj więcej

Eckerö Linjen


Eckerö Linjen (nie mylić z Eckerö Line) to firma promowa z siedzibą na Wyspach Alandzkich, która oferuje jeden prom między Eckerö (Wyspy Alandzkie) a Grisslehamn (Szwecja).

Logo Eckerö Linjen

Czytaj więcej

Finnlines


Finnlines to firma promowa z siedzibą w Helsinkach i jedyna, która łączy Helsinki z Niemcami (Lubeką lub Travemünde) promem. Finnlines oferuje również połączenia między Niemcami a Szwecją (Malmö), a także Szwecją (Sztokholm) do Finlandii (Naantali lub Turku). Finnlines jest częścią włoskiej Grupy Grimaldi.

Logo Finnlines

Czytaj więcej

St. Peter Line


St. Peter Line obsługuje okrężną trasę przez Morze Bałtyckie, w szczególności łączącą Finlandię (Helsinki) z Rosją (Sankt Petersburg) i jest jedną z niewielu opcji „bezwizowego” dostępu (72 godziny) do Rosji z Europy.

Logo St. Peter Line

Czytaj więcej

Stena Line


Stena Line to duży operator promowy w Europie Północnej. Oferują promy między Wyspami Brytyjskimi, Europą Kontynentalną i Skandynawią. Na Morzu Bałtyckim Stena Line oferuje połączenia między Łotwą, Szwecją, Polską, Niemcami i Danią.

Logo Stena Line

Czytaj więcej

TT-Line


TT-Line jest głównym graczem na południowym Bałtyku, łączącym Niemcy z Polską, Litwą i Szwecją na wysokich częstotliwościach.

Logo TT-Line

Czytaj więcej

Tallink Silja


Tallink Silja to firma promowa z siedzibą w Tallinie i jeden z największych operatorów promowych na Morzu Bałtyckim. Dysponują nowoczesną flotą statków i łączą głównie kierunki wschodniego Bałtyku, tj.Szwecja, Finlandia, Wyspy Alandzkie, Estonia, Łotwa itp.

Logo Tallink Silja

Czytaj więcej

Viking Line


Viking Line to fińska firma promowa i jeden z największych operatorów na Morzu Bałtyckim. Viking Line dysponuje flotą nowoczesnych statków i obsługuje trasy między Szwecją, Wyspami Alandzkimi, Estonią i Finlandią.

Logo Viking Line

Czytaj więcej

Wasaline


Wasaline obsługuje najbardziej wysunięty na północ prom pasażerski na świecie, łączący fińską Vaasę z Umeå w Szwecji. Oferują unikalny wybór na pokładzie w porównaniu do innych bałtyckich operatorów promowych i mogą być dobrym wyborem łączącym środkową Finlandię ze Szwecją.

Logo Wasaline

Czytaj więcej

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej