Viking Line ferry approaching Åland islands.

Lista Operatorów Promowych na Morzu Bałtyckim

Na Bałtyku działa co najmniej 12 operatorów promowych oferujących przewozy pasażerskie i samochodowe. Na Morzu Bałtyckim jest wiele tras i obsługuje je wielu operatorów. Unikalnym aspektem Morza Bałtyckiego jest to, że na niektórych trasach najmniejsi operatorzy mogą konkurować z największymi.

Zobacz także nasz wcześniejszy wpis na blogu na ten temat

Ostatnia aktualizacja 2023-06-08

DFDS Seaways


DFDS Seaways z siedzibą w Kopenhadze w Danii jest renomowanym operatorem promów wycieczkowych specjalizującym się w trasach po Morzu Bałtyckim. Dzięki silnej obecności w regionie DFDS Seaways łączy główne miasta za pomocą dobrze ugruntowanych tras. Pasażerowie mogą podróżować między Kopenhagą a Oslo, Frederikshavn a Oslo, Karlshamn a Kłajpedą, Kilonią a Kłajpedą oraz Sztokholmem a Paldiski. Aby ułatwić te podróże, DFDS Seaways obsługuje flotę statków dostosowanych do tras na Morzu Bałtyckim. Linie Crown Seaways, Pearl Seaways, Aura Seaways, Luna Seaways, Victoria Seaways, Athena Seaways, Optima Seaways, Sirena Seaways i Patria Seaways oferują nowoczesne udogodnienia, wygodne kabiny oraz szereg lokali gastronomicznych i rozrywkowych. Podczas gdy DFDS Seaways rozszerza swoją działalność poza Morze Bałtyckie, skupienie się na tym regionie zapewnia niezawodne i przyjemne podróżowanie osobom odkrywającym nadmorskie klejnoty i tętniące życiem miasta obszaru Morza Bałtyckiego.

Logo DFDS Seaways

Czytaj więcej

Eckerö Line


Eckerö Line (nie mylić z Eckerölinjen) to firma promowa z siedzibą w Helsinkach. Ich główne trasy łączą Helsinki z Tallinem, zapewniając popularny i wydajny środek transportu między dwiema stolicami. Pomimo stosunkowo niewielkich rozmiarów Eckerö Line, nadal pozostaje stałym i niedrogim połączeniem między Helsinkami a Tallinem. Na trasie Helsinki - Tallinn kursuje doskonale wyposażony prom wycieczkowy M/S Finlandia, który zapewnia pasażerom wygodną i przyjemną podróż. Oferuje szereg udogodnień na pokładzie, w tym wygodne kabiny, lokale gastronomiczne i obiekty rozrywkowe. Ponadto Eckerö Line obsługuje prom Finbo Cargo na trasie Vuosaari - Muuga, obsługujący w szczególności pasażerów podróżujących samochodami. Ta usługa pozwala na wygodny transport pojazdów między Helsinkami a Tallinem, z pominięciem ruchliwych centrów każdej ze stolic.

Logo Eckerö Line

Czytaj więcej

Eckerö Linjen


Eckerö Linjen (nie mylić z Eckerö Line) to firma promowa z siedzibą na Wyspach Alandzkich, która oferuje jeden prom między Eckerö (Aland) a Grisslehamn (Szwecja).

Logo Eckerö Linjen

Czytaj więcej

Finnlines


Finnlines, spółka zależna włoskiej grupy Grimaldi, jest czołowym operatorem promów wycieczkowych z siedzibą w Helsinkach w Finlandii. Dysponując zróżnicowaną flotą statków, Finnlines oferuje kilka tras w regionie Morza Bałtyckiego, łączących różne miejsca docelowe. Ich obecne trasy obejmują Helsinki do Lubeki (Travemünde), Turku (Naantali) do Sztokholmu (Kapellskär) przez Wyspy Alandzkie oraz Malmö do Lubeki (Travemünde). Trasy te zapewniają wygodne i wydajne opcje transportu dla pasażerów podróżujących między Finlandią, Szwecją, Niemcami i Wyspami Alandzkimi. Warto zauważyć, że Finnlines jest jedyną firmą, która łączy Helsinki z Niemcami promem pasażerskim. Finnlines obsługuje szereg statków na tych trasach, w tym Finnlady, Finnmaid, Finnstar, Finnfellow, Finnswan, Finnpartner, Finntrader, Finnclipper, Finnsirius, Cruise Smeralda i Europalink. Każdy statek jest wyposażony w nowoczesne udogodnienia, wygodne kabiny i usługi na pokładzie, aby zapewnić przyjemną i przyjemną podróż.

Logo Finnlines

Czytaj więcej

Gotland Alandia Cruises


Gotland Alandia Cruises to spółka joint venture pomiędzy Viking Line i Gotlandsbolaget, która rozpoczęła działalność w 2023 roku i oferuje usługi promowe między szwedzką wyspą Gotlandia (Visby), Sztokholmem a fińskimi Wyspami Alandzkimi. Firma obsługuje Birka Gotland, dobrze wyposażony prom wycieczkowy, który zapewnia pasażerom wygodne i przyjemne podróżowanie.

Czytaj więcej

Polferries


Polferries to polski przewoźnik promowy będący własnością rządu, obsługujący promy pasażerskie na Morzu Bałtyckim. Polferries obsługuje trasy pomiędzy Polską a Szwecją, w tym ze Świnoujścia do Ystad i Gdańska do Nynäshamn. Trasy te zapewniają dogodny transport pasażerom podróżującym pomiędzy Polską a Szwecją. Polferries obsługuje flotę statków na tych trasach, m.in. na Baltivii, Cracovii, Mazowszu i Skani. Statki te oferują wygodne kabiny, lokale gastronomiczne i zaplecze rozrywkowe, aby zapewnić przyjemną i przyjemną podróż.

Logo Polferries

Czytaj więcej

St. Peter Line


Peter Line wcześniej obsługiwała trasę okrężną przez Morze Bałtyckie, łączącą przede wszystkim Finlandię (Helsinki) z Rosją (Sankt Petersburg) i była jedną z nielicznych opcji „bezwizowego” dostępu (72 godziny) do Rosji z Europy. Od 2021 roku firma zaprzestała działalności.

Logo St. Peter Line

Czytaj więcej

Stena Line


Stena Line to znany operator promów wycieczkowych z siedzibą w Göteborgu w Szwecji. Dzięki silnej obecności na Morzu Bałtyckim, Stena Line obsługuje szereg tras łączących różne miejsca w regionie. Ich obecne trasy nad Bałtykiem obejmują Frederikshavn do Göteborga, Sztokholm (Nynäshamn) do Ventspils, Hanko do Sztokholmu, Grenaa do Halmstad, Kilonię do Göteborga, Karlskronę do Gdyni, Trelleborg do Rostocku i Lubekę (Travemünde) do Lipawy. Trasy te zapewniają pasażerom dogodne środki transportu umożliwiające zwiedzanie obszaru Morza Bałtyckiego. Podczas gdy Stena Line działa poza Morzem Bałtyckim, skupienie się na tym regionie pozwala im świadczyć niezawodne i wydajne usługi promowe, łącząc pasażerów z pożądanymi miejscami docelowymi z wygodą i komfortem.

Logo Stena Line

Czytaj więcej

TT-Line


TT-Line jest głównym graczem na południowym Bałtyku, łączącym Niemcy z Polską, Litwą i Szwecją na wysokich częstotliwościach.

Logo TT-Line

Czytaj więcej

Tallink Silja


Tallink-Silja jest czołowym operatorem promów wycieczkowych na Morzu Bałtyckim, oferującym szereg tras łączących Sztokholm, Tallin, Turku i Helsinki, z przystankami na Wyspach Alandzkich po drodze. Pasażerowie mogą cieszyć się malowniczymi podróżami podczas zwiedzania tych tętniących życiem miejsc. Obecna flota Tallink-Silja składa się z Star, Megastar, Silja Europa, Silja Symphony, Silja Serenade, Galaxy, Baltic Princess, Romantika, Isabelle, Baltic Queen, Victoria I, Sailor, Regal Star, Sea Wind i MyStar. Statki te zapewniają pasażerom komfortowe zakwaterowanie, zaplecze gastronomiczne, zaplecze rozrywkowe i niezapomniane wrażenia z podróży. Chociaż Tallink-Silja może nie zawsze być opcją najbardziej przyjazną dla budżetu, dodatkowy koszt jest często opłacalny, biorąc pod uwagę jakość usług i udogodnienia, które zapewniają. Podróżni mogą spodziewać się niezawodnych i przyjemnych usług promowych, dzięki czemu Tallink-Silja jest preferowanym wyborem dla przepraw przez Morze Bałtyckie.

Logo Tallink Silja

Czytaj więcej

Viking Line


Viking Line to znany operator promów wycieczkowych z siedzibą w Mariehamn na Wyspach Alandzkich w Finlandii. Oferują różnorodne trasy w regionie Morza Bałtyckiego, łącząc Sztokholm, Tallin, Turku i Helsinki, często z przystankami na Wyspach Alandzkich. Na tych trasach kursują ich statki, w tym Viking Cinderella, Viking Grace, Gabriella, Viking XPRS oraz nowy dodatek, Viking Glory. Statki te zapewniają pasażerom wygodne kabiny, lokale gastronomiczne, zaplecze rozrywkowe i przyjemne wrażenia z podróży. Linia Viking Line jest znana ze swojego przywiązania do wysokiej jakości usług i przyjemnych rejsów. Viking Line oferuje wygodne i niezawodne usługi promowe, dzięki którym pasażerowie mogą łatwo i komfortowo odkrywać zachwycający region Morza Bałtyckiego.

Logo Viking Line

Czytaj więcej

Wasaline


Wasaline obsługuje najbardziej wysunięty na północ prom pasażerski na świecie, łączący fińską Vaasa z Umeå w Szwecji. Oferują wyjątkowy wybór na pokładzie w porównaniu do innych bałtyckich operatorów promowych i mogą być dobrym wyborem łączącym środkową Finlandię ze Szwecją.

Logo Wasaline

Czytaj więcej

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej