Rejsy nocne między Helsinkami a Tallinem

Ostatnia aktualizacja


Około 80 km (50 mil) od Morza Bałtyckiego oddziela stolicę Finlandii, Helsinki, ze stolicą Estonii, Tallinem. Istnieją dwie możliwości pokonania tego dystansu: samolotem i promem. Ponieważ jest dużo dodatkowego czasu związanego z dojazdem na lotnisko, odprawą, siedzeniem na pasie startowym itp., Ogólnie przyjmuje się, że prom jest najlepszą metodą transportu między tymi dwoma miastami. Aby uzyskać pełne informacje na temat opcji promowych między Helsinkami a Tallinem, zapoznaj się z naszym opisem sporządzonym wcześniej . Tutaj chcielibyśmy omówić opcje noclegu między Helsinkami a Tallinem.

Looking onto the city center of Tallinn from its largest passenger port.
Looking onto the city center of Tallinn from its largest passenger port.

Jakie są promy nocne między Helsinkami a Tallinem?

Wszyscy główni operatorzy promowi między Helsinkami a Tallinem oferują nocne opcje na pokładzie. Z Tallink-Silja możesz dostać się na pokład nocą z Helsinek do Tallina i z Tallina do Helsinek. Viking Line oferuje nocne opcje na pokładzie tylko na trasie Helsinki-Tallinn. Eckerö Line oferuje nocną opcję pokładową na trasie Tallin (Muuga) do Helsinek (Vuosaari), ale jest ona dostępna tylko dla pasażerów podróżujących pojazdem.

Zwykły prom to 2-3 godziny, więc po co płynąć wolniej? Przede wszystkim te promy służą do zmiany pozycji, co oznacza przemieszczenie ich, aby przygotować się na następny dzień. W rezultacie opłaty są na ogół dość niskie, co może przyciągnąć oszczędnych podróżnych, którzy chcą się przeprawić. Jeśli przejeżdżasz tylko przez Helsinki lub Tallin, może być tańsze samo zarezerwowanie noclegu na pokładzie niż w mieście. Hotele w Helsinkach mogą z łatwością kosztować 100 euro, podczas gdy noc na pokładzie może kosztować tylko 30 lub 40 euro.

Ponadto ci, którzy wybierają się na dłuższe przejażdżki samochodem lub ładunkiem między Finlandią a Estonią, mogą skorzystać z opcji nocnej jako sposobu na odświeżenie się na nowy dzień jazdy. W zależności od Twoich planów podróży, nocny prom może być tym, czego potrzebujesz.

Uwaga: Aby pozostać na statkach przez noc po ich przybyciu, musisz kupić specjalny nocny bilet na pokład. Na FerryScan zobaczysz dwie opcje, jedną na bilet normalny, a drugą na bilet normalny plus noc na pokładzie.

Opcja 1: Tallink Silja - Star i Tallink Silja Europa

Z Helsinek do Tallina, Silja Europa wyrusza z Helsinek każdego dnia o godzinie 18:30, przybywając do Tallina 3,5 godziny później. Masz możliwość pozostania na pokładzie na noc i odlotu rano od 8:00. Silja Europa jest częścią 22-godzinnego rejsu Tallink Silja, chociaż można go zarezerwować jako podróż w jedną stronę.

W przeciwnym kierunku, z Tallina do Helsinek, możesz zarezerwować prom Tallink Silja's Star każdej nocy. Czas odlotu Gwiazdy z Tallina to zazwyczaj 20:30 lub 22:30, przybywający do Helsinek trzy godziny później. Tutaj znowu masz możliwość pozostania na pokładzie na noc.

Wyszukaj wycieczki tutaj

Opcja 2: Linia Viking - XPRS

Z Helsinek do Tallina Viking Line może zarezerwować nocleg na pokładzie promu XPRS. Przez większość nocy prom XPRS odpływa z Helsinek o 20:30, docierając do Tallina o 23:00 i umożliwiając pasażerom pozostanie na pokładzie do 06:00 następnego dnia rano. Ze względu na to, że COVID Viking Line zmniejszyło swoje trasy Helsinki-Tallinn, jednak prawdopodobnie w przyszłości zwiększą liczbę wyjazdów.

Wyszukaj wycieczki tutaj

Opcja 3: Finbo Cargo (tylko z pojazdem)

Wraz z wprowadzeniem promów towarowych (samochodowych) między Helsinkami (Vuosaari) a Tallinem (Muuga), możliwe jest zarezerwowanie nocnej podróży między Tallinem a Helsinkami z Finbo Cargo (część Eckerö Line). Obecnie nocleg możliwy jest przy odlotach o godzinie 23:30 każdego dnia oprócz piątku. Aby zarezerwować ten prom, musisz zabrać ze sobą pojazd (ciężarówkę, samochód, motocykl itp.). Zwróć uwagę, że port Vuosaari i port Muuga znajdują się odpowiednio ponad 10 km od centrum Helsinek i Tallina.

Wyszukaj wycieczki tutaj
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej