Promy między Niemcami a Finlandią

Ostatnia aktualizacja


W chwili obecnej istnieje jedna regularna usługa pasażerska między Niemcami Północnymi a Finlandią. Prom wypływa z Lubeki (Travemünde) i dociera do Finlandii (Helsinki) około 29 godzin później. Połączenie promowe jest obsługiwane przez Finnlines, które obsługują również wiele promów między Niemcami, Finlandią i Szwecją.

Helsinki Architecture

Szczegóły usługi

Z Niemiec prom odpływa wieczorem o 3:00, docierając następnego dnia do Finlandii. W odwrotnym kierunku z Finlandii do Niemiec prom wypływa o godzinie 17:00 każdego wieczoru, docierając do Lubeki (Travemünde) następnej nocy. Ta usługa jest uruchamiana codziennie z kilkoma wyjątkami.

Trasa Wyjazd Przyjazd
Lübeck (Travemünde) do Helsinek 3:00 9: 00/9: 30 (+1 dzień)
Helsinki do Lubeka (Travemünde) 17:00 21:30 (+1 dzień)

Na pokładzie najwygodniejszą opcją jest zarezerwowanie kabiny na noce na morzu. Trzy statki Finnlines (Finnstar, Finnmaid i Finnlady) oferują szeroką gamę opcji zakwaterowania na każdą kieszeń. Możesz również zarezerwować rozkładane krzesło na czas podróży, co jest ogólnie najtańszą opcją.

Po 29 godzinach ten prom nie jest prawie najszybszym połączeniem między Finlandią a Niemcami. Jest to jednak wygodniejsze, jeśli podróżujesz samochodem. Ponadto, jeśli podróżujesz z dużym bagażem, ten prom jest dobrą opcją, ponieważ często jest tańszy niż porównywalny lot i możesz zabrać tyle bagażu, ile chcesz, bez martwienia się o dodatkowe opłaty. Przede wszystkim jest to spokojny sposób na przemierzanie Bałtyku, jeśli masz czas do spędzenia.

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej