Lista kontrolna bagażu podczas podróży promem

Ostatnia aktualizacja


Chcesz wiedzieć, co spakować przed wejściem na prom? Oto lista kontrolna FerryScan. Jest kilka ważnych rzeczy, które należy zabrać przed podróżą promem. Przeprowadzimy Cię przez to, o czym należy pamiętać:

1) Przynieś paszport lub ważny dokument podróżny, taki jak prawo jazdy lub dowód tożsamości. Upewnij się, że masz przygotowaną odpowiednią wizę (być może będziesz musiał udać się do ambasady).

COVID-19 nadal powoduje wiele ograniczeń , upewnij się, że masz przygotowane testy lub dokumenty, aby móc bezproblemowo wejść.

2) Przynieś odpowiednią walutę na podróż. Twój operator poinformuje Cię, jakie płatności są akceptowane, ale generalnie akceptowane są karty Visa, Mastercard oraz waluta kraju wylotu i przylotu. Czasami możesz nawet wymienić waluty na statku, ale może to nie być najlepszy kurs wymiany.


  • Zalecamy 50 € na pasażera, abyś mógł zjeść pyszne, ile chcesz zjeść w formie bufetu, kupić alkohol lub papierosy bez cła, jeśli masz ochotę, i kupić wszystko, o czym zapomnisz w sklepie statkowym. Zapomniałem wcześniej otwieraczy do butelek i pasty do zębów, ale często mają one znacznie więcej dla Twojej wygody. Pamiętaj, że te przedmioty są droższe na promie, więc jeśli możesz je wcześniej kupić, zaoszczędzisz trochę pieniędzy

3) Jeśli zabierasz samochód, przynieś dowód rejestracyjny pojazdu i prawo jazdy oraz nie zapomnij o międzynarodowym zezwoleniu na kierowcę na wypadek, gdybyś spotkał się z policją w dalszej podróży. Niektóre kraje mogą wymagać wpłaty kaucji celnej, która może być dość duża, więc nie zapomnij sprawdzić procedur granicznych w kraju, do którego wjeżdżasz. Upewnij się również, że możesz legalnie jeździć w kraju docelowym!

4) Nie zapomnij, że będziesz musiał spać! Prawdopodobnie po przyjeździe będziesz miał bardzo długi dzień na zwiedzanie, więc upewnij się, że jesteś gotowy do snu. Poleciłbym zatyczki do uszu dla wszystkich nadpobudliwych pijanych sąsiadów i maskę na oczy, jeśli masz kabinę z oknem. Jeśli sytuacja się pogorszy, zapytaj grzecznie sąsiada, czy może imprezować gdzie indziej lub zaangażować personel statku.


Zrobić listę!

Nasza lista zawiera:

Pasta do zębów Paszport
Szczoteczka do zębów Kserokopie paszportu i wiz w przypadku utraty paszportu
Szampon Prawo jazdy z IDP (Międzynarodowe prawo jazdy), jeśli to konieczne
Odżywka do włosów Karta debetowa (dzwonienie do banku przed wyjazdem za granicę)
Suszarka do włosów Gotówka - euro lub lokalna waluta
Mydło lub płyn do mycia ciała Ubranie
Zatyczki do uszu Woda (lub pieniądze na wodę)
Maska na oczy Jedzenie (lub pieniądze na jedzenie)
Rozrywka - książki, iPad, laptop, muzyka lub podcasty Drukowane bilety + informacje o dalszej podróży ułatwiające przekraczanie granicy

Zachowaj numer kontaktowy operatora promowego wydrukowany na bilecie lub FerryScan w telefonie / portfelu w przypadku pytań z ostatniej chwili!

Mamy nadzieję, że pomoże Ci to zapamiętać ważne rzeczy, o których w innym przypadku mógłbyś zapomnieć. Pamiętaj, aby wrócić na tę stronę, aby upewnić się, że nie zapomniałeś podstaw i daj nam znać, jeśli czegoś zapomnieliśmy, pisząc na adres [email protected].

Dzięki i miłej żeglugi!

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej