Szybkie testy antygenu Covid na pokładzie promu Tallink-Silja

Ostatnia aktualizacja


Czy wiesz, że na pokładach wielu promów Tallink-Silja można wykonać szybki test antygenu covid, który jest ważny na wjazd do Finlandii? Od grudnia 2021 r. przy wjeździe do Finlandii wymagany jest ujemny antygen, pomimo Twojego statusu szczepienia. Jeśli masz napięty harmonogram, próba znalezienia testu antygenowego w Tallinie może być dość irytująca1 i znacznie wygodniej jest mieć podczas podróży do Helsinek na pokładzie promu.

Testy na pokładzie są dostępne na większości rejsów promowych z Helsinek do Tallina
Testy na pokładzie są dostępne na większości rejsów promowych z Helsinek do Tallina

Jak uzyskać test antygenowy lub PCR w Tallinie?

Jeśli zamierzasz popłynąć promem do Finlandii, w 100% zalecamy wykonanie testu na pokładzie promu. Koszt to 39 euro (gotówka lub karta), płatne na samym promie lub zakupione z wyprzedzeniem. Możliwe jest również wykonanie testu antygenowego w porcie w Tallinie, choć nie do końca zalecane, ponieważ trzeba przybyć wcześniej i poczekać na wyniki. Jeśli jedziesz promem, i tak musisz tam czekać 2-3 godziny i nie musisz schodzić z drogi.

Podczas niedawnej podróży na pokładzie promu Tallink-Silja Star, dostaliśmy na pokładzie test antygenu i dokumentujemy tutaj nasze doświadczenie.

 1. Idź do punktu informacyjnego na promie, zwykle znajduje się na głównym pokładzie. Na promie Tallink's Star znajduje się na pokładzie 7. Poproś o zapłacenie za test na obecność antygenu covid. Będziesz musiał zapłacić 39 euro i otrzymasz pokwitowanie płatności.
 2. Udaj się do prowizorycznego laboratorium na pokładzie i przekaż pracownikom pokwitowanie płatności. Podczas każdej podróży promem laboratorium pracuje tylko w określonych godzinach, więc sprawdź odpowiednio.
  Podstawowe, ale efektywne laboratorium pokładowe.
  Podstawowe, ale efektywne laboratorium pokładowe.
 3. Otrzymasz małą białą księgę, w której wpiszesz swoje dane kontaktowe. Możesz wybrać, czy chcesz otrzymać certyfikat w wersji papierowej lub elektronicznej. W tym momencie będziesz musiał okazać ważny dokument tożsamości.
  Kilka instrukcji dla pokładowego laboratorium testowego Covid z Tallink-Silja.
  Kilka instrukcji dla pokładowego laboratorium testowego Covid z Tallink-Silja.
 4. Poczekaj, aż zadzwonią do ciebie i pobiorą próbkę z twojego nosa.
 5. Wróć za około 45 minut, aby otrzymać wynik testu.

Wynik testu uprawnia Cię do wjazdu do Finlandii (zakładając, że wynik jest negatywny!). Jeśli masz pozytywny wynik covid, cóż, nie wiemy, co się z tobą dzieje.

Szybki wynik testu antygenowego z pokładu promu Tallink-Silja.
Szybki wynik testu antygenowego z pokładu promu Tallink-Silja.

1: Spędziliśmy straszny czas w Tallinie, zamawiając testy Covid PCR w firmie Confido, ponieważ:

 • Większość ich laboratoriów w tym czasie była pełna i trzeba było zarezerwować konkretną godzinę w określonej lokalizacji w Tallinie
 • Obiecano nam wyniki w ciągu 24 godzin, ale pojawiły się później
 • Ich wsparcie nie odsyła Cię e-mailem
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej